Muhabbet kuşu bakanlardan gelen sıkça sorulardan biride muhabbet kuşları hangi aylarda çiftleşir yumurtlar şeklinde. Muhabbet kuşları çiftleşmek için kediler gibi Mart ayını beklemezler. Koşullar uygun olduğunda senenin her ayı çiftleşebilirler.

Muhabbet kuşlarının çiftleşmesinde en büyük etken düzenli olarak beslenme, temizlik ve vitamin desteğidir. Tabi ki tüm canlılar gibi muhabbet kuşlarıda çiftleşme döneminde en verimli ayı bahar aylarında verirler. Bu nedenle bahar aylarında muhabbet kuşunuza bakımı, vitamin desteği ve beslenmesi konusunda özen gösterin.

muhabbet kuşu

Muhabbet kuşlarının hangi aylarda çiftleşip yumurtladığına dair her petshop sahibi farklı birşey söylesede onların düzenli bir çiftleşme dönemi yoktur. Muhabbet kuşlarının çiftleşmesi ve yumurta yapması için kafeslerine bir folluk koymanız onları teşvik eder. Ayrıca çiftleşmeleri için A, C ve D vitamini desteği çok önemlidir.

muhabbet kusları hangi aralıkta yumurtlar , muhabbet kuşu hangi ayda yumurtlar , aylarda çiftleşme , muhabbet kuşu hangi ayda çiftleşir , muhabbet kuşu cinsiyeti nasıl ve hangi aylarda yumurtlar