Bir çok kadın Evli ya da sevgilisi olan erkeklerden daha çok hoşlanıyor. Kadınlar evli erkeklerden hoşlanıyor

Kadınlar sevgilisi ya da evli olan erkeklerden daha çok hoşlanıyor, bir ilişkisi olan erkekler onlara daha fazla çekici geliyor.

ABD’de bulunan Oklahoma Üniversitesi’nde yapılan ankete göre, kadınlar ‘zor veya elde edilmesi imkansız’ erkeklerden daha fazla hoşlanıyor. Uzmanlar buna ‘Angelina Jolie sendromu’ adını verdi.

Erkekler için ise, bir kadının ‘evli ya da bekar’ olması farketmiyor…

Oklahoma Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya yaklaşık 500 kadın katıldı. İki gruba ayrılan kadınlara aynı erkeklerin fotoğrafları verildi. Bir gruba baktıkları fotoğraflardaki erkeklerin evli olduğu, diğerlerine de bekar olduğu söylendi. Araştırmanın sonucuna göre, ortalama bir erkek ‘bekar’ olduğu söylendiğinde kadınların yüzde 60′ı tarafından beğenildi. Ancak bu erkeğin evli olduğu açıklandığında, bu kez kadınların yüzde 90′ı aynı erkeği çekici bulduklarını açıkladı. Uzmanlara göre, kadınların evli erkeklerin peşinde koşmasının nedeni tamamen evrimsel. Buna göre eğer bir erkek bir kadın tarafından ‘seçilmişse’ diğer kadınlar, bu erkekte ‘bir şey’ olduğunu düşünüyor. Bir kadının bir erkeği seçmesi, diğer kadınlardan tarafından ‘Bu erkek bekarlardan daha değerli’ hissi yaratıyor.

Kaynak:Ensonhaber

bayanlar neden hoşlanır , bekar kadin evki erkekten hoslanirmi , evli kadınlar neden hoşlanır , kadınlar neden evli erkeklerden hoşlanır Etiketler: · · · · · · ·