Çorum’da arkadaşlık teklifini kabul etmediği için 19 yaşındaki Osman Karakuş, tarafından üzerine benzin dökülerek ateşe verilen 16 yaşındaki lise öğrencisi Nilgün Erkmen, tedavi gördüğü Samsun Mehmet Aydın Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

OLAY NASIL OLMUTU?

Olay geçtiğimiz 3 Mayıs tarihinde Çorum’un Buharaevler Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre Mehmetçik Lisesi 1′nci sınıf öğrencisi olan Nilgün Erkmen’e, işsiz olan Osman Karakuş arkadaşlık teklifinde bulundu. Genç kızın bu teklifi kabul etmemesi üzerine Osman Karakuş okula giderken Nilgün Erkmen’in önünü keserek, “Neden benim arkadaşlık teklifimi kabul etmiyorsun” diyerek yanında getirdiği pet şişe içindeki benzini kızın üzerine dökerek ateşe verdi. Sokak ortasında alev alev yanan kıza çevredeki vatandaşlar müdahele etti. Çorum Devlet Hastanesi’ne kaldırılan, başında ve göğsünde yanıklar bulunan Erkmen’in durumunun ağır olması nedeniyle aynı gün yanık ünitesi bulunması nedeniyle Samsun Mehmet Aydın Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

9 GÜNLÜK YAŞAM MÜCADELESİNİ KAYBETTİ

Genç kız 9 gündür verdiği yaşam mücadelesini bugün kaybetti. Burada yapılan otopsinin ardından genç kızın cenazesi, 56 yaşındaki babası Kemal Erkmen, tarafından morgtan alınarak memleketi Çorum’un merkez Alören Köyü’ne getirildi. Mehmetcik Lisesi öğrencisi olan genç kızı son yolculuğuna ailesi, sınıf arkadaşları ve öğretmenleri uğurladı. Yaklaşık 800 kişinin katıldığı cenaze töreninde genç kızın 52 yaşındaki annesi Dudu Erkmen, tabutu öperek ağladı. Nilgün Erkmen’in sınıf arkadaşları da cenazede gözyaşlarını tutamadı. Köy camisinde ikindi namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından köy mezarlığında toprağa verildi.

DHA

Etiketler: · · · ·